Zapomenutý narozeninový článek

Před necelými třemi měsíci jsem napsala narozeninový článek. A zapomněla na něj. Tady je.

Před rokem jsem psala ten nejkrásnější článek, který tu mám. Kolegyně mi ho celé léto předhazovala. Říkala mi: „To si čti! To si čti pořád dokola, ať se uklidníš.“

Minul rok a všechno se změnilo. Já se změnila. Možná v něčem prozřela. Ale když jsem četla ty řádky, kde popisuju, na co jsem hrdá, zjistila jsem, že už tenkrát to možná ukazovalo úplně všechno o mně, o mé osobnosti, mých snech, mém životě, ale já na to koukala z ulity.

Psala jsem, že jsem hrdá, že nelituji žádného životního rozhodnutí. Teď vím, že jsem udělala jedno, o kterém si nejsem jistá, jestli lituji nebo ne. Jedno, které bylo jedním z nejkrásnějších a zároveň nejbolestivějších okamžiků mého života. Jedno, které roztočilo kolotoč dalších rozhodnutí. A ten kolotoč se točil moc rychle. Až čas ukáže, jestli to jedno rozhodnutí mi otevřelo oči a posunulo mě dál, nebo naopak. Pořád doufám v tu první možnost.

Dalším bodem bylo to, jak miluju svou práci. Miluju ji stále, ale…

Popíšu to jinak. Pokud jste povaha jako já, je to pro vás psychicky náročná práce. Protože já ji chci dělat dobře, je to jedna z mých nejdůležitějších priorit. Dělat ji tak, jak sama uznám, že je to nejlépe. Vím, že je moc důležité „nebrat si ji domů“, ale občas prostě chcete a potřebujete o tom mluvit.

Psala jsem, že jsem pyšná na svůj vztah. Pamatuju si, jak jsem tehdy zavřela oči před všemi problémy, nasadila si zase růžové brýle a napsala ten odstavec. A věřila jsem mu. Končil slovy: Jsem pyšná na to, že jsme překonali všechno špatné a jsme takoví, jací jsme. Upřímně, špatné se vyřešilo vždy s podivně chladnou hlavou a zametlo se pod koberec. Teď vím, že to bylo špatně. Je to pro mě poučení.

Bez lásky se nedá nic dělat. Čím těžší je práce, které ve jménu lásky věnuješ své síly, tím větší je tvé nadšení. Čím víc dáváš, tím se stáváš větším.

Antoine de Saint Exupery

A já se stala moc velkou. Poprvé. I podruhé.

Od 28. roku svého života čekám to, že se má poučení z roku 27. uplatní pouze v dobrém.

Asi bych měla opravdu přestat fňukat a začít konečně žít ten nový 28. rok svého života.

1338803039414111180317

1 komentář u „Zapomenutý narozeninový článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *