Vítej lichý roku…

Přišel konec roku. Všichni bilancují. Říkala jsem si, že já rozhodně žádný příspěvek psát nebudu. A nakonec píšu, ale trochu jinak.

Rok 2016 byl nejzvláštnějším rokem mého života.  A byla bych moc ráda, kdyby v tomto směru zvláštnosti byl také takovým rokem posledním. Původně jsem si ráno řekla, že si napíšu článek, kde bude, za co jsem roku 2016 vděčná. Zažila jsem spoustu nádherných věcí, viděla spoustu krásných míst…ale bohužel to přehlušuje to, že jsem ztratila lásku, takže by z toho byl zase příspěvek plný slz. A to nechci, už ani nemůžu. Ono se navíc tím jedním dnem nic nezmění. Je to úplně stejná sobota jako před měsícem, půl rokem… Jenom vyměníte poslední číslici. Za lichou. Poslední dobou jsou ty liché roky v mém životě víc vyrovnané, tak třeba to přeci jen něco znamená. Třeba.

Každý rok si dávám taková jakoby předsevzetí. Minulý rok jsem si nalepila do diáře 5 věcí, na které se v roce 2016 soustředím. Na všech jsem pracovala, skoro jsem těch 20 knih přečetla, dodržuji pitný režim, více se hýbu, blogu se věnuji, ale ta poslední je strašně smutná, takže tímhle směrem letos také nechci jít. Jenže já tak ráda vyplňuji diář a tentokrát tam mám přímo popisek:

V ROCE 2017:

a čekají tam na mě čtyři odrážky a já hodně dlouho přemýšlela, co si do nich napíšu.

A teď už to vím. Jsou to jen má přání. Moje sny. Není to žádný cíl, za kterým se poženu jako blázen.

V roce 2017:

  • si přeji více mlčet a naslouchat
  • se budu snažit věnovat lásku těm, kteří mi ji opětují
  • si přeji se opět začít správně rozhodovat

Poslední přání si nechám pro sebe, je pro mě tak moc důležité, že ho nechci zakřiknout.

Moje poslední slova roku 2016 pro vás jsem si půjčila od kolegyně. Byla jsem jednou u ní a na stole měla vytištěných několik zajímavých vět. Některé jsem si opsala a pořád je mám ve svém pracovním diářku. Přes Vánoce jsem si je četla velmi často a ráda bych se s vámi o ně podělila.

♥ Myšlenky mohou být vaši nejlepší přátelé. Mohou vám poskytovat pozitivní názory, přitahovat k vám ostatní lidi a posílit šance na úspěch. Ale také naopak.

♥ Nejvíce jsme utiskování silami, které sami vytváříme.

♥ Nepotřebujete věnovat pozornost vnitřním hlasům, které vám působí bolest.

♥ Dokud vnímáte věci nesprávně, tak se trápíte.

♥ Když odmítnete vzpomínat na negativní, ponižující události, uděláte velký krok k překonání svého strachu.

To, že se dopustím chyby, neznamená, že já jsem chyba.

Do roku 2017 vám přeji zdraví, štěstí, lásku a rozhodnutí, kterých nikdy nebudete litovat.

podpis

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *