Už i Havlovy děti dospěly do Kristových let

Kristova léta. Je to tu. A mně je to úplně fuk. Vždycky jsem byla člověk, co se těšil na své narozeniny. Cítila jsem se vyjímečně. A ještě víc ráda jsem je slavila. Pak už ale nějak přešla chuť, přišlo mi, že není co slavit.

První narozeniny, o kterých mi bylo smutno, byly ty 29. Seděla jsem ten večer sama doma a svíčku si dala do toustu se sýrem. Já totiž o narozeniny musela vždycky sfouknout svíčku na dortu, vždyť bych pak o to přání přišla. Ten pořádný zvrat přišel s 30. narozeninami, kdy jsem věděla, že v mém životě není spoustu věcí tak, jak jsem si vysnila, že ve 30 budou. A navíc když mi došlo, že výjimečná nejsem (zvláště pro toho nejbližšího v mém životě) ani trochu. A ty 31. byly v tomhle směru ještě mnohem horší. A tak jsem je přestala mít ráda.

A hořkosladká chuť přetrvává i teď. Když se všechny velké sny splnily. Už jsem prostě “velká holka”, co vyrostla z těch snů. A i když je mi smutno, že už ve mně ta romantická duše tolik není, přijala jsem a vítám tu druhou. Konečně. A mám ji ráda. Naučila mě totiž radovat se z drobností. Vážit si maličkostí. A i když je třeba neříkám a neděkuji, vím o nich. A jsem vděčná.

Za poslední týden jsem vděčná za…

…uklizenou chodbu a vymalovanou koupelnu

…za dvoje hlídání, kdy jsem měla čas pro sebe

…za sluníčko

…za procházky s kočárkem s holkama

…za makronky

…za sestavenou skříň

Ale taky za každý skřítkův úsměv, lásku, zdraví, rodinu, přátele…

Protože vydávat o tomhle článek, když jsem se před pár dny vzbudila a první, co mi můj muž řekl, bylo: “Je válka” je najednou zvláštní, malicherné, bezpředmětné. Dívám se na skřítka vedle mě a myslím na to, kolik takových skřítků je tam, co je čeká a co čeká toho našeho. Doufám, že mír. Letošní přání při sfouknutí svíčky je jasné…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *