“Shit happens…ale já tě mám pořád rád”

aneb o životě na malém městě.

Větu z nadpisu mi řekl bývalý švagr. (Pořád mám velký problém napsat slovo bývalý.) Řekl mi to na svatbě společné kamarádky. Co na to máte říct, jak jinak reagovat než tak, že se po celém tom dnu rozbrečíte.

Nechtěla jsem o tom mluvit. Ale on mluvil. Nechci o tom mluvit ani teď, ale potřebuju to ze sebe dostat. Vyřvat to. A úplně nejvíc chci řvát jednu větu: NENÍ TO JENOM MOJE CHYBA!

Je to tak jednoduché…ona tě podvedla, ona je ta zlá. A nikdo neví, jak to bylo doopravdy. Možná si někdo z vás procházíte tím samým. Hledáte v sobě chyby. Co jsem mohla udělat lépe? Co jsem neviděla? Snažila jsem se? Proč…? Kdyby…?

Přestaňte s tím! Přestaňte obviňovat sebe. Na problém ve vztahu jsou vždy dva. Tak to prostě je. A já končím s tím, abych se pořád někde obhajovala. Ano, vím, že jsem udělala chybu, lituji toho. Řekla jsem mu to. Ale nemůžu se tím sebemrskat do konce života a být za tu jedinou špatnou. A když to takhle budete dělat, řeknu vám, co stane. Nebudete moct jít dál. Bude vás pak trápit každé klopýtnutí. Budete mít strach. Nebudete si věřit. Necháte se sebou zametat.  Dneska jsem poprvé plakala kvůli někomu jinému, než byl on.  A tohle všechno jsem si uvědomila. Že začátek je v tom, že pořád hledám chyby v sobě. Co dělám JÁ špatně? A to není dobře.

„Všechno je to v tom, jak si každou věc, která k tobě přichází, nastavíš v hlavě, protože ona přichází neutrální. To ty sama si ji přetvoříš jako pozitivní nebo jako negativní,“  řekla mi kamarádka také včera na svatbě. Měla to jako radu od své koučky.

Myslím, že lepší závěr než její slova stejně nevymyslím.

1338803039414111180317

1 komentář u „“Shit happens…ale já tě mám pořád rád”

  1. Kristý

    Ali líp bych to neřekla. Nikdy za to nemůže jen jeden… a taky znám, že se pro stranu kolem něj staneš “tou špatnou”… obhajování sebe sama před ostatníma nikam nevede. Škoda, že takové věci zjistí člověk až tehdy, co se kolem toho pořádně natrápí.

    Posílám pusu. :-* Bude zase líp. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *