Prosím, ať to byl poslední podpis

Může utéct kolik chcete dní, ale stejně bude setkání s ním vždycky divné.

Rozvést se není otázka jednoho dne u soudu. To není nic, co byste nečekali. Samozřejmě, že nejhorší je to rozhodnutí, ta tíha, že to opravdu uděláte i ta, že jste to udělali. Ale každé setkání je prostě…divné.

Nemám pro to asi lepší slovo. Stojíte před člověkem, který vás držel za ruku, když vám bylo špatně, který znal všechna vaše trápení, s kterým jste se smáli, který vám šeptal zamilovaná slova, kterému jste řekli to nejdůležitější a nejkrásnější ano v životě. A najednou nevíte, co máte říkat. Už když tam jdete, přemýšlíte, co budete říkat. Mám se zeptat, kde byl na dovolené, i když to díky sociálním sítím vím? (A netvrďme si, že čas od času ty svoje bývalé neprojedete, i když se v přátelích třeba nemáte. Chystám o tom článek.) Mám mluvit o tom, že je venku pořád vedro? Vždyť to je trapné. Ten člověk byl přeci ten, koho jsem milovala.

Ještě před nedávnem jsem napsala článek, že spolu máme dobrý vztah a jsem na to hrdá, ale každou další věcí, kterou se to naše „vyrovnání“ (jak se tomu soudně říká) protahuje, si uvědomuji, že chci, aby to skončilo co nejdříve, co nejrychleji.

To, že nejste spolu, vás mění každým dnem, každým novým vztahem, zážitkem, radostmi i starostmi s někým jiným. Mění se on i já. A já si uvědomila, že nechci, aby mi byl tak cizí, jak začíná být. A proto doufám, že jsem se dnes na poště podepsala naposledy.

Prohlašuji, že při vzájemném vypořádání po rozvodu jsou nemovitosti přenechány…

Tohle nikdy nepřestane bolet, i když se může zdát povrchní, že mluvím o „věci“. Ale měla jsem ten domov vysněný. V počítači složky s obrázky s inspirací. V hlavě jsem měla namalovanou každou místnost. A tak doufám, že jednou budu mít někde taky ten svůj vysněný domov…

1 komentář u „Prosím, ať to byl poslední podpis

  1. Silvi

    Vlastně si ani trochu nedokážu představit, jak se cítíš a čím vším si musíš procházet.
    Jsem na Tebe hrozně pyšná, že i přese všechno dýcháš dál. A žiješ dál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *