Nový bujo a proč zrovna ten

Letošní rok jsem začala s dvojicí diářů a myslela, že u nich ten rok zvládnu vydržet. No, nevydržela a rozhodla jsem se zkusit bullet journal, ale tentokrát s čistým štítem, úplně nanovo.

Pro rok 2022 jsem sáhla po diáři od Chaukiss a musím bohužel říct, že to nebyla nejlepší volba a je to ten důvod, proč jsem si nakonec objednala nový zápisník.

Ten diář sám o sobě je super, moc hezky propracovaný, s krásnými ilustracemi, s dobrým rozložením, ale pro mě je tam prostě málo prostoru na kreativní vyžití. Navíc mi opravdu chyběl měsíční přehled, takže jsem stejně častěji sahala po Filofaxu.

To je právě ten druhý z dvojice. Filofax používám jako organizér a postupně si ho tvořím podle svých představ a také se o tom jednou rozepíšu. Na konci v něm mám měsíční přehledy od Fleppi a prozatím mi to stačilo. Jsou skvěle propracované a pro mě dostačující.

Jenže když jsem koukala po Instagramu a sledovala ty krásné fotky všech, kdo tvoří bullet journal, touha vrátit se ke kreativnějšímu tvoření rostla. Navíc cítím, že potřebuji nějaké chvilky pro sebe a u těch s diářem jsem si vždy odpočinula. Od myšlenky k realizaci to sice chvíli trvalo, ale nakonec jsem se rozhodla a objednala zápisník od Creativek.

Rozhodla jsem se pro něj, když jsem viděla video recenzi zápisníků od Míši v šálku. Zaujal mě nejvíc. A proč?

 • vzhled – růžový s citátem – pro mě nic víc asi není (mají i béžový)
 • bílý papír
 • tečkované stránky s označením půlky stránky
 • celkem vysoká gramáž papíru 130g
 • česká tvorba – a to já vždy ráda podpořím
 • přijatelná cena vzhledem k počtu stran a gramáži

Po tom, co jsem ho rozbalila, přidávám ještě k pozitivním vlastnostem:

 • krásné desky už na omak
 • zkušební papír

A právě s papírem jsem objevila na Instagramu nějaké potíže a stížnosti. Ale já musím říct, že mi celkem vyhovuje. Zkoušela jsem na něj všelijaké fixy, popisovače, tužku, gumu i akvarel a vše v pořádku. Nejlépe se mi do něj asi psalo se Stabilo linery, ale s ničím jsem neměla vyloženě problém. Je ale asi možné, že pokud je někdo zvyklý na více savý, ne tak lesklý papír, je to trochu nezvyk. Já jsem s papírem ale celkem spokojená.

Těším se na můj první opravdový bullet journal a také to, že díky němu bude tento blog více o diářích a kreativitě. Musíme ty moje myšlenky něčím odlehčit, zvlášť teď, když jsem zjistila, že když jsem spokojená, nemám potřebu ze sebe ty pocity tolik vypisovat.

                                                                                                                                                    

2 komentáře u „Nový bujo a proč zrovna ten

 1. Tvořilka

  Upřímně diář od Chaukiss má též a ačkoliv se ním velmi ráda kochám, pro kretivní využít je doopravdy nic moc. V minulých letech jsem si něco jako bujo vedla a docela mi chybí si prostě na chvíilku sednout, vytvořit si diář na míru aktuálnímu měsící a hlavně uzpůsobit si prostor pro poznámky podle sebe. Stejně tak chybějící měsíční přehled je u Chaukiss velká nevýhoda. Nivea diář ,co používám ho sice má a ačkoliv se dá snáze dotvořit, ten nalajnovaný systém mě docela omzuje a mám tam spoustu nevyužitého prostoru.

  1. Ali Autor příspěvku

   Musim říct, že mi právě hodně vyhovuje to, že si vytvořím jen prostor, který využuju. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *