Naučím se být hrdým trosečníkem

Ty jsi takový trosečník…“ řekl a vůbec to nemyslel špatně. Odpověděla jsem, že má vlastně pravdu, že nemám nic, co by mi opravdu patřilo, jsem takový trosečník. Objal mě a omlouval se, ale vždyť není za co. Já jsem trosečník, ale chci být hrdým trosečníkem.

A to je moje největší předsevzetí do roku 2018.

Mnoho mých přátel mi řeklo, že bych na sebe měla hrdá. Víte, já si pořád myslím, že sakra není na co. Pořád to beru jako největší chybu svého života. A myslím, že se to nikdy nezmění. Dneska jsem narazila v práci na fotku na průkazku z roku, kdy jsem tam nastoupila. Dlouho jsem na ni koukala. Fotil ji můj muž. Pamatuji si to. Z té fotky na mě koukala úplně jiná holka. Dlouhé hnědé vlasy, brýle, úsměv v naducaných spokojených tvářích. Vdaná. Šťastná. S jasně danými cíli. S jasnými přáními. Bylo mi zvláštně.

V roce 2018 si přeji, abych každým dne byla více a více hrdým trosečníkem. Přála bych si, abych na konci téhle cesty byla hrdá, ale už ne trosečník. A aby tahle cesta netrvala dlouho.

Napsala jsem si do diáře jasný cíl: Chci se naučit si zase věřit a uvědomit si svou hodnotu. Máme půlku nového měsíce a říkám vám, že je to sakra těžké. Považuji však za velmi velký krok kupředu to, že teď už vím, kdy se sebou nechávám orat a zametat. Už to poznám. Ale ještě nejsem tolik silná, abych s tím něco udělala. Ale sbírám se ze země a sílím.

Přeji si, aby ses poprala s těmi svými démony.“ Moje nejmilovanější S., to já si přeji také!

Přeji vám do nového roku hlavně sílu poprat se zase s těmi svými démony! Každý nějakého má.

Držme si palce!

1338803039414111180317

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *