Můj milý muži…

dneska to bude pro tebe. Veřejně. Ať to každý slyší! (To je z Pelíšků, lásko, ale neboj, to všechno spolu doženeme.)

Tak se tak nějak stalo, že do našich chvilek vstoupil skřítek a my občas nestíháme sami sebe. A když jsi mi řekl, že kdybychom se pro něj nerozhodli, třeba bychom spolu nebyli, zatrnulo mi. Vím, že jsi nemohl vůbec předvídat, jak tuhle větu pochopím já, ale ta představa…

Pořád si jasně pamatuji ty pocity, které jsem na začátku měla, a dokážu je dost často mít i teď. I když si to možná nemyslíš.

Pořád si vybavím

…když ses na mě podíval a poprvé mě políbil. Pamatuju si, jak mi během té minichvilky prolítlo hlavou, že strašně chci, aby to byla dobrá pusa. A ona byla skvělá. Ona byla tak skvělá, že jsem věděla, že tohle bude pokračovat.

…když jsme si psali celé dny a já se strašně těšila na večer až tě uvidím. Chtěla jsem s tebou být každý den a zároveň jsem se bála, že ti nedám prostor pro sebe, tak jsem si to nechala pro sebe. Zároveň mě ale tak nějak vnitřně uklidňovalo, že je to v pořádku, protože to všechno přijde a my se uvidíme jednou až až.

…když jsi mi poprvé řekl, že mě miluješ…vybavuju si to do detailu. I to jak jsme oba věděli, že je bláznivé tohle po měsíci cítit.

…když jsme spolu strávili první Vánoce, klidné, pohodové a Silvestra stejně klidného. První svátky po dlouhé době bez napětí a dusna. A taky si pamatuji, jak si řekl, že do 33 budu mít dítě. Done.

…když jsme si řekli, že se pokusíme o miminko a do dneška nechápu, že se ten zázrak stal hned a tak křehká věc se povedla.

…když jsi mi řekl: “zavolal jsem jim, že koupíme  ten dům” a já jsem si ten samý den udělala druhý těhotenský test. Ta druhá čárka už byla o dost zřetelnější…

A i když se možná tohle všechno odehrálo rychleji, než jsme čekali, jsem za vše vděčná. Nemyslela jsem si, že mohu být ve vztahu takhle šťastná a spokojená. A proto mě představa, že bych tě neměla, vyděsila. I přes to všechno, co si občas řekneme…

Vím, že jsi mě probudil, že jsem díky tobě v pořádku. Že prožívám normální vztah, kde mě pořád jeho normálnost překvapuje. Třeba že ta plechovka piva je v lednici tak dlouho, až ji dáš tátovi… 

A věř, že i když to snad dostatečně nekřičím do světa, jsi ten nejlepší chlap na světě. Od maličkostí jako, že mi vždycky večer připravíš pro skřítka jídlo a ložnici, po velké věci, kdy mi plníš sny. Jako třeba koncertem IMAGINE DRAGONS. Teď to chápeš jenom ty.

Dobře víš, že jsi mi splnil mnohem větší sny. Dal jsi mi pocit klidu, bezpečí, štěstí a lásky. Dal jsi mi důvod pro úsměv na rtech každý den. Dal jsi mi rodinu.

Nejde mi teď popsat vše, možná pro to, že je to jen naše. A doufám, že napořád.

I když přesto všechno…. nikdy tě nezapomenu milovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *