Maličkosti, co mi dělají radost

Konec fňukání. Pojďme najít něco, co mi dělá každý den radost.

Nedávno jsem si řekla, že si napíšu seznam věcí, které mi dělají radost každý den. Teď je ten nejlepší čas je dát dohromady. A proč? Protože přestávám být ufňukaná. Začala jsem se s tím vším smiřovat a i když jsem teď dostala zase jednu zvláštní ťafku, tak nějak lépe ji zvládám. A zvládám to právě díky těm maličkostem, které vnímám.

Samozřejmě mi radost dělají i neobyčejné věci jako setkání s kamarády, kteří mě nabíjejí neskutečnou energií a zážitky z léta, ale sepsala jsem si i ty radosti úplně obyčejné a povrchní.

Sprcháč

Zbožňuji si vybírat nový sprcháč. Je to pro mě rituál. Těším se na každou kolekci Balea, čichám ke každému a hledám tu nejkrásnější vůni. Většinou si musím vzít dva různé, protože se nemohu rozhodnout. A pak mám při každém sprchování radost, že jsem si udělala radost. I když je to blbina.

Knihy

Nejraději mám, když otevírám novou knížku. A potom když ji zavírám dočtenou a můžu si o ní popřemýšlet. Pak mám ale také dvě knížky od mých kamarádek, které jsou výjimečné.  14 000 důvodů ke štěstí od poníka a  Štěstí – Malý princ s úžasným věnováním od K. Ráda se do nich dívám, pročítám je, listuji jimi nebo se jen usměju, když o ně zavadím pohledem v poličce.

IMG_7123

Termohrnek

Úplná blbost, řekli byste si. Ale pamatuji si přesně na okamžik, kdy jsem kupovala. Ikea. Pár dní před narozeninami. Byla jsem tam s kolegyní, mým andělem strážným, tolik jsme se nasmály, protože jsme nechápaly, jak se hrnek otevírá. Ale mně se tak moc líbil. Nakonec jsme na to přišly a já si ho hrdě nosím do práce s nedopitým čajem, karamelovým kafem, které si v práci neudělám, nebo smoothiem.

Smích v práci

Naprosto nevysvětlitelné chvilky, kdy se řehtáme, až se válíme po stole. Ano, dospělé holky. Ale i ti dva kluci se k nám občas přidají. Smích, díky kterému mi nevadí, že ty prázdniny tak rychle utíkají.

Kalendář

Každý rok mi moje sestřička vyrábí kalendář se synovcem a neteří. Je to ten nejkrásnější vánoční dárek. Každý prosinec si říkám, jak za ten rok neskutečně vyrostli. Kromě toho jsem si také na tento rok vytiskla měsíční kalendář s motivy Harryho Pottera. Mám v něm zvýrazněná nejdůležitější data a každé ráno, když si připravuji snídani a koukám na něj, se musím pousmát.

IMG_7121

Tetování

A už na věky věků mi bude dělat radost tetování, které je pro mě spojením všeho. Toho, že vše se děje z nějakého důvodu a že pořád můžu být tím, kým chci. Třeba i holkou, co zbožňuje Harryho Pottera.

Maličkosti

A pak úplné drobnosti, bez kterých by to ale nestálo vůbec za to.

  • úsměv synovce a neteře
  • plánování dovolené
  • nově nalakované nehty
  • čerstvě povlečené peřiny
  • sesbírat prádlo provoněné sluníčkem
  • mít doma uklizeno
  • plánovat si diář
  • kus světla mezi stanicí Lužiny a Hůrka
  • vůně kafe
  • kytka, která stojí ve váze na stole (nejvíc ta, která tam stála teď, protože nebyla ode mě ♥)

A na závěr si dejte scénu, která pro mě vystihuje radost z maličkosti:

1338803039414111180317

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *