Leden je nejpitomější měsíc

Vždycky jsem si myslela, že je to říjen, listopad, protože před sebou máte ty dny tmy, nebo kupodivu i březen, který vás akorát tak láká na jaro, ale teplo ještě není, ale není to tak. Je to leden.

  1. Předsevzetí

I když si vy sami žádná nedáváte, dávají si je lidi kolem vás a snaží se měnit. A to vás může občas i štvát. Já si jich pár dala, takže bohužel patřím ještě k těm, co vytáčí ty ostatní. Třeba tím, jak se musí v práci koukat na můj stůl, kde každý den stojí smoothie, které v průběhu dne nevábně mění barvy.  Navíc se stresujete z toho, když už v lednu ta předsevzetí nezvládáte. Třeba, že budu udržovat svůj byt uklizený. Tak se všichni zasmějeme.

  1. Počasí

Čekám konečně ten sníh. Jediný den, kdy se tu objevil, jsem byla na horách. Jinak je zataženo, sluníčko vylezlo dvakrát a to děti otravovaly, že jim svítí do obličeje, ať zatáhnu žaluzie, navíc nebylo vidět na projektor, takže jsem to stejně musela udělat. A ten den se prodlužuje strašně pomalu, takže všechny ty pranostiky letos podle mě lžou.

  1. Volby

Netřeba dalšího komentáře.

  1. Pololetí

Takže uklidnit vyjevené děti po Vánocích, připravit je na skutečnost, že budou psát pololetku, připravit náhled pololetky, protože ti chudáci by to bez toho asi nezvládli, připravit pololetku, připravit víc variant pro ty s individuálním vzdělávacím plánem, opravit je, obodovat, počítat, oznámkovat, vyslechnout si od 5  % dětí, že neumím počítat, přeznámkovat, dohonit ty chytráky, co chyběli, uzavřít známky ze všech předmětů (kolik známek potřebují z hudebky??), udělat statistiky svojí třídy, spočítat omluvené a neomluvené hodiny, řešit ty neomluvené, zvát si rodiče kvůli docházce, prospěchu, kecat s nimi o věcech, které oni ví, ale potřebuju papír, že jsem něco udělala, vystoupit na poradě kvůli 100. výročí republiky, nechat se vytočit třídou, nechat se usmířit třídou, vařit lívance a být tam dvakrát o hodinu déle, napasovat do rozvrhu třídnickou hodinu navíc….atd.

  1. Náhody

A pak to s vámi definitivně ukončí „váš“ přítel smskou v den, kdy se vašemu bývalému muži narodí miminko. Je to prostě pitomý měsíc!

Ještě, že už je tu únor, můj neoblíbenější měsíc v roce! :D

1338803039414111180317

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *