Konečně cítím Vánoce

Vždycky mě napadne, co bych chtěla napsat, pak to nestihnu ten den, no a pak už si nevzpomenu.

Včera jsem to zase po dvou letech ucítila – vánoční atmosféru. Těšila jsem se na pátek, na to, až si s kolegyněmi sednu na obědě a budeme vědět, že to všechno je před námi. Že nás čeká týden a půl volna. Loni jsem se těšila do práce. Letos? Pchá. Rozhodla jsem se to totiž změnit!

Naordinovala jsem si vánoční atmosféru. Nenechám si zkazit druhé Vánoce. Vždyť nikdy nevíte, kolik vám jich život ještě dá. Takže jsem zahodila stud, hrdost, a já nevim co, a naobjednala se na štědrovečerní obídek k rodičům, pak si dáme tradiční procházku na hřbitov a večer jsem si naplánovala u sestřičky s dětmi i s přespáním. Nemůžu se dočkat toho, až uvidím ty dětské rozzářené oči, to jsou přeci Vánoce. A to až se ráno s nimi vzbudím a lehneme si všichni i se ségrou ke stromku, jako když jsme byly malé. Těším se na to úplně šíleně!

A dnešní večer? Dneska začínají Vánoce. Dneska doufám začíná nová tradice a já jsem šťastná, že to tak je. A na nic jiného teď myslet nechci. Nechci přemýšlet nad tím, co bude, jestli to zvládneme nebo ne. To není důležité. Důležité je, že spolu chceme trávit Vánoce a ostatní teď nehraje roli. Prostě teď je mi dobře.

Pokud vám nebylo v prosinci hej, naordinujte si Vánoce stejně jako jsem to udělala já. Ano, vím, že kdybych dneska netrávila večer s ním, nebylo by to tak lehké, tak se mi to možná kecá, ale i tak si nenechte vzít Vánoce!

Užijte si je s lidmi, které máte rádi a oni mají rádi vás. A pokud s  nimi být opravdu nemůžete, nadechněte se a řekněte si, že můžete změnit ty příští Vánoce. A mít naději je tím nejkrásnějším dárkem, který jste si nadělili.

1338803039414111180317

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *