Když víte, že dnešek nebude dobrý den

Znáte to, když se vám k ránu zdá pitomý sen, se kterým se probudíte, a je pak celý den naprd? Mám to dneska. A řeknu vám, že mít zrovna takový den v sobotu je fakt opruz.

Byl to hodně zvláštní sen. Odehrával se ve vesnici u Kladna (nikdy jsem tam nebyla), bydlela jsem tam. Byl v něm on, ale byli už jsme rozvedení. Byli tam naši společní přátelé, se kterými se už nevídám. A já měla jít na autobus. Nestihla jsem ho a řekla mu to. V jeho očích byl úplný nezájem. Bylo tam najednou dalších spoustu lidí, kteří mě mohli odvést, a všichni se ode mě otočili. Nepamatuji si, kdo všechno tam byl. Někdo řekl, tak jdi pěšky.

Tak jsem šla. A šla jsem po silnicích, kde jsem musela uskakovat autům do pole, aby projely, a přede mnou byly jen ukazatele a já musela doufat, že to zvládnu. A cítila jsem se sama. A vzbudila jsem se s pocitem, že jsem sama. A přemýšlela jsem, proč se mi to zdálo a co to znamená.

Znamená to to samé. Že jsem sama. I když by to tak být nemělo. Že jsem se probudila sama, i když jsem nechtěla. A že tomu druhém je to jedno. Že stejně budu muset všechno zvládat sama, protože jsem se tak před rokem rozhodla. I někdy jsou ty úkoly těžké a velké a stejně je musím zvládnout sama. A nectím se na sebe pyšná. Naopak. Připadám si zoufalejší a zoufalejší.

A ležela jsem tu a snažila se znovu usnout, aby se mi zdálo něco hezčího, ale chtělo se mi plakat. Tak jsem napsala smsku tomu, koho mám ráda, že je mi smutno (A i když přišla hezká odpověď, očekávání bylo úplně jiné. A můžete si stokrát říkat, abyste očekávání neměli.). A tak jsem si přitáhla notebook a začala psát.

A teď už nezbývá, než vstát a zase zabojovat. Tentokrát proti špatnému dnu. Proti zmateným myšlenkám. Proti tomu, jak se cítím.

S ním jsem si vždycky zalezla „do nory“, když mi bylo smutno. Ale samotnému je vám v noře smutno ještě větší…

1338803039414111180317

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *