Když přijde vztek, se kterým nic neuděláte…

„Já jsem ti to neměl řikat.“ „NE! Měl jsi mi to říct hned!“

 Víte, už několikrát jsem tu smutnila nad tím, jak je to na malém městě. Že lidé hledají a vytahují nesmysly a špínu. Že pomlouvají, vytváří si mnoho domněnek a ty posílají dál. A se vším jsem statečně bojovala a snažila se to vypouštět s myšlenkou: Když si to myslíš, fajn, jen já vím, kde je pravda. A lidé, co mě mají rádi, to ví také. Jenže teď mi někdo pošpinil jednu z nejkrásnějších vzpomínek a já jsem naštvaná. A vzteklá!

Nikdy jsem neměla ráda Silvestr. Nebavilo mě se nuceně bavit, pořádat oslavy nového roku, dávat si předsevzetí, bilancovat. V čem jako sakra je ten den jiný než ten zítřejší? Ale samozřejmě jsem to poslušně dělala.

A letos (loni) jsem konečně zažila ten nejkrásnější Silvestr. Pryč. Pryč od všeho. S člověkem, kterého jsem milovala, se kterým jsem se tak moc nasmála celý večer a byla vděčná, že mi ho ten rok 2017 přivedl do života. A navíc se sněhem, který pro mě prostě má význam. Ty dny tam byly možná jedny z posledních, kdy to bylo krásné. Kdy ani jeden z nás nepřemýšlel nad tím, co jsme a co budeme. Prostě to bylo perfektní. Je to moje vzpomínka. Moje a jeho. A teď už není čistá, ale je pošpiněná obviněním, které se vlastně dotklo i mě a přijde mi absurdní, aby se někdo musel obhajovat, že tam se mnou nebyl. Je to nechutné a nesmyslné. A já jsem vzteklá. Tohle v té vzpomínce nikdy být nemělo. Měla zůstat dokonalá, ale už vás tam budu mít navždy. A to mě bolí. A je mi líto, že budete rádi, že mě to bolí. A je mi líto, že si nevěříte.

A protože nemám absolutně žádnou energii na to něco někomu vysvětlovat osobně, po mailu nebo snad po sociálních sítích, dostanu to ze sebe jen tady. A omlouvám se těm, kteří to nechápou, ale možná se vám to stane někdy také. A budete jako já bezmocní. Prožívám si bolest z rozchodu a musím být připravena i na bolest z pomluv a nejsem. Netvrdím, že to vůbec jde. Pokud vás něco bolí, počítejte s tím. A neobhajujte se, smiřte se s tím. Protože to k ničemu dobré není.

Zpovídejte se jen sami sobě a pokud jste si jistí, že se nemáte za co omlouvat, nebo něco někomu vysvětlovat, buďte na sebe pyšní a kašlete na to (slovo na s by se mi hodilo líp).

Krásný den všem, co na sebe mohou být pyšní…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *