Jak jsem našla víru…v sobě

Pochopila jsem důležitou věc, která mi zatím unikala.

Minulý rok jsem byla poprvé na církevním svatebním obřadu, kde kněz vyprávěl několik příběhů. Občas si na ně vzpomenu a přemýšlím na nimi.

Jeden byl o ženě, od které odešel muž. Ona začala každý den chodit do kostele a modlila se. Po roce se muž k ženě vrátil. Až do minulého týdne jsem to vnímala jako úplnou blbost čekat doma rok na chlapa, až si laskavě uvědomí, že udělal chybu a pak ho doma přivítat s otevřenou náručí.

Jenže jsem si uvědomila, že ta žena třeba nechodila do kostela s modlitbou, aby se vrátil. Myslím, že tam chodila s prosbou získat sílu. Sílu se každé ráno probudit s jinou myšlenkou než na něj. Sílu v to, že se bude znovu smát. Sílu mu odpustit. Sílu žít dál.

A pokud si tohle říkáte každý den, musíte se stát dostatečně silnou, protože tuhle sílu najdete jen v sobě.

Možná je to taky úplná blbost, ale stalo se mi něco podobného, a proto jsem si na tento příběh vzpomněla. Potřebovala jsem najít víru v něco, co je pro mě opravdu moc důležité, a došlo mi, že pokud něco opravdu chcete a říkáte si každý den, že chcete být tak silní, abyste to zvládli, musíte si věřit. A tuhle sílu najdete jen v sobě. A zdá-li se vám, že nejste silní, nebojte se. Jste. Jen potřebujete více času. A buďte připraveni na to, že ji rozhodně nenajdete během jednoho dne nebo týdne. Dejte tomu čas a ono to přijde. Čas je totiž báječný léčitel, který vám pomůže víru v sobě, a tím i sílu, najít.

A teď si tak říkám, jestli tomu, jak to myslím, vůbec někdo bude rozumět. Doufám, že (nejen) ti, co potřebují najít sílu, ano.

podpis

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *