I když si nejsem jistá, jdu to zkusit

Vždycky jsem měla problém s nadpisy. Dneska mám problém s tím, čím vůbec začít.

K tomu, abychom jasně viděli, často stačí změnit směr pohledu.

(Antoine de Saint-Exupéry)

V lednu jsem nastavila režim údržby a čekala. Věděla jsem, že se budu chtít vrátit. Že potřebuji psát. Ale nevěděla jsem, co chci psát, ani kdy se mi konečně prsty opravdu rozjedou po klávesnici, protože Word jsem otevřela několikrát, ale nešlo to.

Natáhnu se pro svůj notebook. V době Předtím bych něco napsala – povídku nebo příspěvek na blog, nebo si jen poznamenala svoje myšlenky. Vypsala bych se z toho, aby to nebylo uvnitř mě, ale na stránkách.

(Jennifer Nivenová)

Dočetla jsem knížku Všechny malé zázraky, ze které je tato citace. Dokonale totiž popisuje moje pocity. Každý z nás svoje trápení, radosti nebo jakékoliv problémy řeší jinak. Vím, že jsem psala hodně osobně, ale bylo to ze mě. To, co jsem potřebovala dostat ven. Je to prostě zvláštní potřeba to vyhodit do světa. Vím, že spoustu lidí to nechápe, protože to má jinak. Ale mě to pomáhá a za ty dva měsíce jsem pochopila, že taková prostě jsem. Potřebuju psát.

Ale už ne o svatbách. Myslím, že je to pochopitelné. Nevidím v tom už najednou ten smysl jako dřív. Netvrdím, že ten smysl zase někdy nenajdu, ale zatím tomu moc nevěřím. Takže budu psát jen o sobě a o tom, co mě zrovna baví. Je to vtipné, protože jsem nikdy nechtěla psát lifestyle blog, chtěla jsem mít něco speciálního. Ale už tolikrát se mi osvědčilo to hloupé rčení nikdy neříkej nikdy.

Nevim, o čem všem budu psát. Nevím, jak moc budu otevřená, jak moc budu psát o těch smutných věcech, co se staly. Netuším, kam se všude ve svých myšlenkách a nápadech dostanu. Ale to je právě to, co mě na tom teď baví a na co se těším.

podpis

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *