Dneska ne o svatbách, ale o změnách a plánech…

Dneska mám 27. narozeniny. Ještě před dvěma lety jsem byla šíleně mladá, slavila 25 a brala to jako nejlepší okamžik mého života (stejně jako 20., 18., 16., 15. či 10. narozeniny). Vždycky jsem je ráda slavila. Loni se to stalo poprvé. Nálada na slavení zmizela. Přičítala jsem to tomu, že jsem byla v práci, která mě nenaplňovala, a strašně se bála, jestli budu někdy pracovat v oboru, který jsem vystudovala a který jsem chtěla dělat.

Byly to první narozeniny, kdy jsem bilancovala. Kdy jsem přemýšlela, kde jsem chtěla ve 26 být a kde opravdu jsem. Nebylo to zrovna šťastné, ale nakoplo mě to k tomu to změnit. Ve vašem životě se nikdy nic nezmění, když vy sami nebudete chtít. Musíte to být vy, kdo se zvednete a zabojujete. Postavíte se strachu. A možná jako já změníte svoje návyky o 180 stupňů. I když je to prkotina jako třeba u mě – brzké vstávání a dojíždění hodinu a půl za prací pro mě byla dříve nemyslitelná. Teď jsem šťastná, že jsem to udělala. Bylo to součástí plánu. Zjistila jsem totiž, že potřebuji mít plán. Když ho nemám, jsem ztracená a víc vyplašená. Před rokem jsem si ve své hlavě vytvořila plán o mé práci a šla mu naproti. A splnil se mi.

Ani letos nemám potřebu ty narozeniny slavit. V týdnu jsem přemýšlela nad tím, proč to tak je. A říkala jsem si, že je to možná tím, že zase nejsem tam, kde jsem si myslela, že v 27 budu. Ve 20 letech jsem si říkala, že ve 27 už budu mít manžela, dítě, dům, práci….atd. Druhý den jsem jela do práce (vysněné a milované) a došlo mi, že se vlastně ani nechci trápit tím, co jsem „nesplnila“. Žiju nádherný život. Měla bych se spíš zaměřit na to, co jsem dokázalaNa co jsem pyšná! A tak jsem se rozhodla, že si ty věci sepíšu. Tady jsou:

1. Jsem pyšná na to, že nelituji žádného důležitého rozhodnutí v mém životě.

Vážně. Nelituji výběru střední školy, v žádné případě ne vysoké školy, jakékoliv pracovní nabídky či spolupráce. Nelituji toho, že jsem se vdala za kluka, s kterým jsem začala chodit v šestnácti, a nelituji svatby ještě na vysoké. Prostě žádného životního rozhodnutí. Naopak. Jsem si jistá, že jsem vždy udělala správnou věc.

2. Jsem pyšná na to, jak dělám svou práci.

Vím totiž, že ji dělám s láskou. A bláhově věřím, že se to nikdy nezmění. Jsem pyšná na to, že jsem si šla za svým snem. Myslím, že na světě není mnoho lidí, kteří dělají to, co je naplňuje. A jsem vděčná za to, že mě ano.

3. Jsem pyšná na svůj vztah.

A nemyslím si, že je na tom něco špatného. Ale to si nemyslím teprve 14 dní. Byla jsem na oslavě narozenin kamarádky Míši, která stála u zrodu mého vztahu s manželem. A ona mi řekla, že bychom měli být na náš vztah pyšní. Že nezná nikoho, komu to takhle hned na poprvé vyšlo a je to takový pár jako my. O jejích slovech jsem přemýšlela pak i druhý den a uvědomila si, že má pravdu. Mám neskutečné štěstí, že jsem poznala toho nejlepšího chlapa na světě takhle brzy. Kolik trápení a zbytečných románků mě díky tomu minulo. Jsem pyšná na to, že jsme překonali všechno špatné a jsme takoví, jací jsme.

4. Jsem pyšná na to, jak nakládám se svým volným časem.

Tohle by vyšlo na dalších mnoho odstavců, tak to vezmu rychle a v bodech. Na blog. Na to, že chodím na kurz angličtiny. Na to, že několikrát týdně doma cvičím (aspoň něco a to je jen začátek! Mám přeci plán :-)). Na návštěvy rodiny a přátel. Na to, jak moc cestujeme, jak moc nás to baví. Na to, že čtu. Na to, že mám věci, které dělám ráda. Prostě na to, jak si užívám život.

cestování

5. Jsem pyšná na přátele, které mám.

Vlastně nějak nevím, jak tuhle větu zformulovat, aby vystihla, jak to myslím. Mám několik nejlepších přátel a jsem vděčná, že jsem je poznala. Ale i tak nemohu místo slova pýcha použít pouze vděk. Protože jsem pyšná na to, že s těmi několika výjimečnými lidmi mám takové pouto, jaké mám.

A jsem pyšná i na to, že jsem si to uvědomila.

Asi je to tím stářím. :-))

Ano, dneska to nebylo tolik o svatbách. Třeba si to ale přečte někdo, kdo má také pocit, že by měl pořád jen přemýšlet nad tím, kde by chtěl být. A třeba si uvědomí, že někdy je lepší místo toho najít to, na co jsme pyšní. A pokud chcete být opravdu někde jinde, změňte to. Nikdo jiný to za vás neudělá. Nespadne vám to do klína. Ani když budete pozitivně myslet. Protože když budete pozitivně myslet, ale stále sedět na místě, změna nepřijde. Takže se zvedněte a udělejte si plán. Pak teprve myslete pozitivně a věřte si.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *