DIY tipy na svatební dárky

V televizních zprávách říkali, že od června do září je nejvíce svateb! Šokující, že?! Koho by to napadlo? Tak pokud vás ještě nějaké čekají (já už to mám letos za sebou), mám pro vás tipy na dárečky, které budou opravdu osobní.

V dnešní době žádají novomanželé spíše finanční příspěvek, ale já nerada dávám peníze jen tak do obálky. V srpnu jsem byla pozvána na tři svatby a na každé jsem chtěla kromě peněz dát buď nějaký menší dárek, nebo peníze darovat více „stylově“.

Začněme tou druhou možností.

Svatební dar s penězi

A zase se mi to tu dělí na dvě možnosti. Můžete peníze předat pomocí osobního dárku nebo je nějak kreativně využít.

Začnu svými nápady, které jsem vyráběla.

♥ Balónky z padesátikorun

Bohužel tento výrobek asi nezvládnete ze dne na den, protože je třeba, abyste nasbírali dostatečné množství padesátikorun.

Dále budete potřebovat:

 • velký rám (já koupila klasický v Ikee, protože mi vyhovovalo, že mají čistě bílé rámy)
 • bavlnku nebo provázek
 • fotografii či kresbu snoubenců
 • lepidlo, lepenku, nůžky
 • (a již zmíněné padesátikoruny)

Já jsem původně vytiskla fotografii, ve které snoubenci něco drželi, abych to mohla nahradit provázkem, ale barvy z tiskárny se mi nelíbily, tak jsem se je pokusila překreslit. Řeknu vám upřímně, nebyla to žádná sranda, protože jsem absolutní výtvarný antitalent a nemůžete někoho nakreslit příšerně a pak mu to dát ve svatební den, že. Ale snažila jsem se a nakonec jsem to použila a doufala, že to nikdo nebude detailně zkoumat. :-)

Poté přilepíte kresbu/fotku na spodní část obrazu a rozvrhnete si padesátikoruny. Pak už k nim přilepíte provázky, druhý konec svážete „do rukou“ v obrázku a přilepíte.

balonky z penez

Nejdříve jsem padesátikoruny lepila pomocí oboustranné lepenky, ale měla jsem asi nějakou špatnou (nebo použila malý kus), protože mince neudržela, tak jsem to pak ještě přelepila lepenkou. Je totiž třeba myslet na to, že to v toho papíru pak musí jít dobře sundat. :-)

Celkově to vyfocené nemám, ale pro představu jsem vám vytvořila ilustrační obrázek:-).

ilustrační obrázek

♥ Splněné sny

Druhý z nápadů je mnohem rychlejší a zvládnete ho i den předem.

Budete potřebovat:
 • časopisy či noviny, ze kterých vystřiháte vše, o čem mohou snoubenci snít – domeček, nábytek, spotřebiče, auta, zvířata, děti, krajinky (dovolená) atd.
 • lepidlo
 • rám
 • fotografii či obrázek obdarovaných
 • a bankovku samozřejmě

Tady jsem to s kreslením měla jednodušší, protože pár nám dal pozvánku, kde byli oni sami nakreslení, využila jsem tedy tuto kresbu a překreslila ji na papír, který jsem opět nalepila do spodu obrázku. Od hlav jsem vytvořila velkou myšlenkovou bublinu, do níž jsem nalepila vše, co jsem vystřihala. (Jednoduše vytvoříte koláž jako myšlenkovou bublinu.) Nad bublinu jsem napsala: Ať už sníte o čemkoliv… a přidala bankovku.

svatební dar - peníze

♥ Lžičky bez kreativity, ale s osobním přáním

Třetí dárek už tolik kreativní nebyl, ale zase jsme vsadili na vtipnost. (Doufáme.) Koupili jsme umělohmotné lžičky (z NDR), dali je do krabičky a k nim přidali bankovku. Můžete opět ale využít drobné a třeba je na lžičky přilepit oboustrannou lepenkou.

K tomu jsme vytvořili přání z fotek snoubenců, citátů a všelijakých mouder do manželství. K tomu potřebujete jen vytištěné fotky, text, lepidlo, čtvrtku a stužku. Toto jsem si zapomněla vyfotit, ale určitě to zvládne každý.

Kreativně zabalené peníze

Druhou možností je kreativně darovat peníze. Mám pro vás pár fototipů.

Foto: Bianna Amor pinterest.com

Foto: Bianna Amor pinterest.com

Foto: Bianna Amor pinterest.com

Foto: Bianna Amor pinterest.com

Foto:homemade-gifts-made-easy.com

Foto:homemade-gifts-made-easy.com

Foto: kristinsmithcreative.wordpress.com

Foto: kristinsmithcreative.wordpress.com

Foto: lifeasmom.com

Foto: lifeasmom.com

Foto: sugarandcharm.com

Foto: sugarandcharm.com

Osobní svatební dárek

Pokud nedarujete novomanželům peníze, nebo je darujete zvlášť a chcete ještě přidat maličkost, mám několik tipů na DIY osobní dárky, které jim určitě vykouzlí úsměv na rtech.

Velmi často vám opět poslouží rámeček. Nápadů je spousta a jeden je hezčí než druhý.

Foto: buzzfeed.com

Foto: buzzfeed.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: personalizationmall.com

Foto: personalizationmall.com

Já osobně vyráběla strom, na kterém visí srdíčka s iniciály či jmény a datem svatby.

Budete potřebovat:

 • rám
 • ukázku z knihy (pokud chcete ničit knihu, můžete to vystřihnout přímo z ní, ale to bych já nezvládla, takže jsem si ji vytiskla)
 • barevný papír na srdíčka nebo rovnou srdíčka
 • provázek či bavlnku
 • nůžky, tužku, lepidlo

strom celek

Vybrala jsem ukázku z Malého prince, protože citát z něj byl i na svatební pozvánce. Z druhé strany jsem nakreslila strom podle rámečku a vystřihla. Na srdíčka jsem napsala jména a datum svatby, připevnila na provázky a vše přilepila.

Kromě zarámovaných dárků ale můžete vyrobit i něco do domácnosti. Třeba zkuste barvu na porcelán a ozdobte bílé hrnečky či jiné nádobí. Jste-li zruční v šití můžete ušít polštáře, které budou osobité či je pomalovat barvou na textil.

A pokud si nejste ve vyrábění příliš jistí, můžete využít i reklamní společnosti, které se zabývají potiskem. Dnes už lze potisknout snad cokoliv.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Foto: top10designideas.com

Foto: top10designideas.com

Foto: weddingrepublic.com

Foto: weddingrepublic.com

Pátrejte po internetu – PinterestuYoutube… a najdete mnoho dalších tipů. Hodně inspirace jsem našla i na Aliexpressu. A pokud máte nějaký svůj, podělte se s námi o něj v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *